Vonné tyčinky představují jednoduchou metodu aromaterapie, přičemž aroma normalizuje emoční stav člověka. Do interiéru pronikají různé pachy zvenčí, což způsobuje stres a stojí za špatným spánkem. Pakliže chcete v místnostech svého domu či v jiných prostorech navodit příjemnou atmosféru, jednou z možností jsou právě vonné tyčinky. V následujících řádcích vám představíme několik základních druhů.  

Vonné tyčinky se rozdělují podle vůní, přičemž různé vůně mají různé účinky na tělo a mysl. Některé slouží k uklidnění organismu, jiné zase k nasávání energie a síly. Vonné tyčinky byste měly vybírat na základě konkrétního problému.

Vonné tyčinky a jejich účinky

odstranění stresu a zlepšení nálady slouží jasmín, bergamot a ylang-ylang. Jestliže si chcete odpočinout, sáhněte po vonných tyčinkách s vůní lotosu a citronu. Relaxaci vám zpříjemní vůně santalového dřeva, růže, myrhy a lotosu.

Velice často se stává, že z práce přijdete naštvaní, podráždění a neklidní. V takovém případě vás do správných kolejí vrátí vonné tyčinky s vůní levandule. Povzbudí vás vonné tyčinky opia a sexuální touhy prolomí pačule, santalové dřevo a muškáty. A jestliže vás postihla nějaká nemoc, tělu vrátíte ztracenou sílu vůní borovice.

Vonné tyčinky by se daly rozdělit ještě podle jejich původu na indické, japonské, tibetské, nepálské a čínské. A případně můžete vybírat podle konkrétních značek.

Kde vonné tyčinky koupit?

Pokud hledáte vhodný internetový obchod, který se orientuje na vonné tyčinky, doporučujeme českého prodejce Nandi-shop.cz. Vyznačuje se širokým spektrem vonných tyčinek včetně příslušenství. Produktové portfolio zahrnuje také esenciální oleje, andílky, šperky, vodu VitaJuwel či meditační pomůcky. Těšit se můžete na bohatou nabídku a atraktivní ceny.